148. Аудит грошових коштів в касі.
Основними завданнями аудиту операцій з коштами, стану розрахунків та інших активів є:-фактичне виявлення грошей в касі; - перевірка збереження готівки в касі; -перевірка записів в касовій книзі; -складання акту перевірки каси; -перевірка прибуткових і видаткових КО, документів та форм по суті; -перевірка відповідності касової дисципліни; -перевірка обліку касових операцій( перевірка правильності ведення журналу касових операцій, перевірка машинограми поКО, перевірка стану АО, перевірка балансу по ГК і форми 3); - надання висновку.
Джерелами інформації для аудиту грошових коштів є: . 1) Первинні документи з обліку грошових коштів. 2) Облікові регістри, що використовуються для відображення господарських операцій з обліку коштів, розрахунків та інших активів 3) Акти та довідки попередніх ревізій, аудиторські висновки та інша документація, що узагальнює результати контролю. 4) Головна книга. 5) Звітність.
Під час аудиту грошових коштів в касі потрібно керуватись чинними нормативними та законодавчими документами, а саме: Положенням про ведення касових операцій в національній валюті в Україні.
Для забезпечення надійності і збереження готівки, у відповідності з Положенням про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, каса повинна бути ізольована від інших приміщень, обладнана спеціальним віконцем для проведення операцій з клієнтами і співробітниками, мати сейф чи металічний шафа, охоронно-пожежну сигна-лізацію, яка відповідає вимогам діючого стандарту.
Перший етап аудиту перевірки касових операцій передбачає проведення раптової ревізії каси з повним поаркушним перерахунком усіх грошей та інших цінностей, що знаходяться у касі підприємства (векселів, зобов'язань). Це переш-коджає можливості скрити недостачу, надлишок чи інші зловживання. До початку перевірки наявність грошових коштів і інших цінностей касир повинен скласти касовий звіт. В нього включаються всі прибуткові і видаткові касові документи, які знаходяться в касі. Після перевірки грошей та інших цінностей в касі, складається відомість інвентаризації каси та обов'язково результати фіксуються в робочих документах аудитора. Другим етапом є перевірка правильності заповнення касо-вих документів та організації порядку ведення касо-вих операцій. Під час перевірок з'ясовується наявність у підприємства касової книги, а також відповідність її оформлення вимогам наказу Мінстату.. Перевірка операцій з видачі готівки з каси проводиться на третьому етапі аудиту. Особлива увага під час перевірок касової дисцип-ліни має приділятися цільовому використанню готівки, яку підприємство (підприємець) одержує в установі банку. Суми і напрямки використання готівки, одержаної в касі банку, порівнюються з аналогічними показниками їх фактичного витрачан-ня із залученням відповідних виправдувальних документів. За результатами перевірки встановлю-ються конкретні факти нецільового використання готівки, з'ясовуються їх причини.
Перевіряючи касові операції, необхідно встановити їх законність, достовірність і господарську ціле-спрямованість. При цьому старанно аналізуються повнота та своєчасність оприбуткування грошей в касу. Методику проведення перевірки правильності оприбуткування грошових коштів в касу передбачає четвертий етап.
149.Аудит витрат діяльності.
В ході надання аудит. послуг перевірці підлягає фін.-госп. ді-сть П, оцінка прав-сті віднесення витрат на вир-во і с/в продукції. Це особливе завдання аудиту, оскількт с/в відображає всі сторони дія-сті П. Головним завданням аудиту витрат на вир-во та с/в продукції є дослідження вир. ді-сті П різних форм власності з метою виявлення резервів для збільшення випуску продукції, поліпшення її якості, зниження с/в продукції та достовірність відображення в БО витрат за звітний період. Склад витрат, які формують с/в прод-ї, регулюється п(с)БО 16. При перевірці витрат на вир-во прод-ї аудитору важливо також знати і керуватися такими нормативними актами: п(с)БО 1-4, 9; методичними рекомендаціями з формування с/в прод-ї, робіт, послуг; плановими та факт. калькуляціями окремих видів прод-ї; актами інвентаризації залишків НЗВ; журналом відділу тех. контрою; журналом 5, 5а; Головною книгою, фін. звітністю та ін.
Аудит починається з вивчення орг-ї вир-ва та технологічних процесів, перевірки кошторисів по кожній статті планових калькуляцій і норм витрачання сировини і матеріалів. Згідно з п(с)БО 16 вир. с/с продукції, робіт, послуг склад-ся з прямих матер. витрат, прямих витрат на ОП, загальновир. витрат, інших витрат. Тому аудитор має перевірити прав-сть складання звітів по с/в прод-ї і це дослідження повинно підтвердити відповідність всіх елементів вир. с/в, зокрема елементів прямих матер. витрат, елементів прямих витрат на ОП, інших прямих витрат, елементів загальновир. витрат. Перевіряючи витрати, слід документально підтвердити прав-сть розрахунку с/в прод-ї (робіт, послуг), оскільки це один з найважливіших синтетичних показників, що дає змогу оцінити еф-сть викор-ня в процесі вир-ва прод-ї (робіт, послуг) матер. і трудових витрат, рентабельність, прибутковість і фін. стійкість П. Досліджуючи прав-сть включення того чи ін. елемента витрат до складу вир. витрат і розрахунку с/в прод-ї, необхідно перевірити обгрунтованість розмежування джерел відшкодування різних витрат, достовірність звітних показників с/в прод-ї, прав-сть розподілу витрат між НЗВ і ГП, що дає можливість виявити внутрішньогосподарські резерви зниження с/в прод-ї. Переходячи безпосередньо до перевірки прав-сті обліку витрат на вир-во прод-ї, аудитор повинен особливу увагу звернути на такі питання: чи дотримується принцип постійності обліку витрат; чи відповідає обраний метод обліку витрат галузевим і техніко-ек. особливостям орг-ї; наскільки правильно розмежовуються вир. витрати за звітними періодами; чи дотримуються обраного методу і точності оцінки матер. ресурсів, що списуються на витрати вир-ва прод-ї; наскільки обгрунтовано списуються відхилення від облікових цін за матеріалами; чи правильно нараховується знос ОЗ, НА і МШП; наскільки обгрунтовані суми витрат, пов’язані з орг-єю та упр-ням вир-вом; яка обгрунтованість списання витрат обігу на с/в реалізованих товарів; чи правильно віднесені на витрати вир-ва (обігу} фактичні суми витрат на ремонт ОЗ, відрядження, рекламу, оплату інф., консультаційних послуг, а також представницьких витрат та ін. Аудит. перевірці підлягає також обгрунтованість віднесення на витрати вир-ва окремих податків, зборів, відрахувань, платежів.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74
75 76 77 78 79 80 81 82 83 Наверх ↑